Availability

We are sorry, there are no rooms available at this accommodation at the moment

Genel Bilgiler

Özel balkonlu geniş odalara ve açık yüzme havuzuna sahip Rosella Hotel, peyzajlı bahçelerin içinde yer almaktadır. Akdeniz ve Alanya’nın merkezi 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Hotel Rosella’nın karo zeminli, klimalı oda ve dairelerinde özel banyo bulunur. Dairelerde ayrıca mutfak ve oturma alanı vardır.

Restoranda uluslararası yemeklerin yanı sıra Akdeniz spesiyaliteleri servis edilmektedir. Konuklar haftada bir kez canlı müzik şovları düzenlenen alakart restoranda yemeklerini yiyebilirler.

Otelin 24 saat hizmet veren resepsiyonunda görev yapan personel, araba kiralama hizmeti ve araçla 2 saat uzaklıkta yer alan Antalya Havalimanı için havaalanı servisleri konusunda yardımcı olabilir. Damlataş Mağarası, otele araçla 15 dakika mesafededir.

Otel Giriş Saati

14:00

Otel Çıkış Saati

12:00

Otel Hizmetleri

  • A La Carte
  • Açık Restoran
  • Açık Yüzme Havuzu
  • Balkon
  • Dart
  • Kapalı Restoran

Henüz Yorum Yapılmamıştır.

Antalya

Antalya

Antalya, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık beşinci şehri. 2013 itibarıyla 2.158.265 nüfusa sahiptir. Tamamı Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alır ve Antalya Körfezi’yle Batı Torosların arasında kurulmuştur. Yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin altıncı büyük ilidir. Güneyinde Akdeniz, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda ise Karaman ve Mersin illeri vardır.

Antalya şehri, 1980 yılından itibaren ve uygun iklim koşulları ve turizm etkinlikleri nedeniyle hızla gelişmiş ve buna paralel olarak il de günümüzde Türkiye’nin beşinci kalabalık ili olmuştur. Antalya’da ekonomik hayat büyük oranda ticaret, tarım ve turizme dayalıdır.

Tarih ve Kültür

Attalos Yurdu anlamına gelen Antalya, II. Attalos tarafından kurulmuştur. M.S. 130'da Hadrianus'un Attaleia'yı ziyaret etmesi, şehrin gelişmesini sağlamıştır. Surların park dışındaki kısmında restorasyonu yapılan Hadrain Kapısı, Antalya'nın en güzel antik eserlerinden biridir. Kaleiçi'indeki surlar Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı devirlerinin ortak eseridir. Burada yer alan evlerin karakteristik yapıları, Antalya'nın sadece mimari tarihi hakkında fikir vermekle kalmaz, aynı zamanda bölgedeki yaşam tarzını, gelenek ve görenekleri en iyi şekilde yansıtır. 1972 yılında Antalya iç limanı ve Kaleiçi semti, SIT bölgesi olarak koruma altına alınmıştır.
Şehir Rehberi